13 kwietnia 2019 r. w Centrum Handlowym SARNI STOK odbędzie się w godz. 9:00-17:00 kolejna zbiórka surowców wtórnych.

Na uczestników czeka 5000 sadzonek drzew i 4000 sadzonek kwiatów.

Przynieś surowce, a otrzymasz sadzonkę drzewa (gruszy dzikiej, jodły, świerka, lipy i sosny) lub kwiatka (bratki i stokrotki). Zachęcamy wszystkich do zbiórki surowców wtórnych. Każdy, kto przyniesie do CH Sarni Stok:

-  20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka. Podczas akcji  zbieramy także elektrośmieci.

Zebrane surowce zostaną sprzedane, a  za środki kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl.

11 kwietnia startuje największa akcja edukacji ekologicznej LISTY DLA ZIEMI, w której uczestniczy ponad 130 tysięcy osób. Listy dla Ziemi – apel najmłodszych o bycie po stronie natury.

Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się w Bielsku-Białej, 11 kwietnia godz. 12.30 na Rynku ZWM.

W kwietniu rozpocznie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, podczas której dzieci i młodzież, w formie listów, zachęcają dorosłych do proekologicznych działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji jest Fundacja ekologiczna ARKA. Listy dla Ziemi.

Już w najbliższą sobotę 6 kwietnia na terenie PSZOK (ul. Straconki 1 koło C.H. Gemini) w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Charytatywny Kiermasz Ekologiczny w ramach akcji "Dajemy rzeczom drugie życie".

Jest to kolejna akcja realizowana wspólnie z Fundacją Ekologiczną ARKA podczas której zbierane są niepotrzebne Mieszkańcom rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i inne) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizowany jest charytatywny kiermasz. Partnerem akcji są: Miasto Bielsko-Biała, Biuro ds. Gospodarki Odpadami oraz Zakład Gospodarki Odpadami S.A.

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję od poniedziałku do soboty w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w "Zielonym Kontenerze" Fundacji Ekologicznej ARKA.

Więcej informacji: Anna Indianka Sobanska 692 318 612

W dniach 30 i 31 marca 2019 r. zapraszamy na kolejny Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA.

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest adresowana dla tych, którzy lubią książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Podczas akcji zbierane są
od uczestników niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki zostaną zakupione bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych.

W tym roku Charytatywny Kiermasz „Książka Wspiera Bohatera” w Galerii SFERA organizowany będzie również przez Fundację Ekologiczną ARKA w dniach: 27 kwietnia 2019 r., 25 maja 2019 r., 29 czerwca 2019 r., 28 września 2019 r. oraz
26 października 2019 r.

Serdecznie zapraszamy

Partnerzy akcji:
Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miasta Bielska-Białej, Lasy Państwowe,  Grupa Kęty i E-Words

Przynieś surowce wtórne, a otrzymasz unikalne ekologiczne torby.
W tym roku nowe wzory! Rekordowa liczba ponad 1000 toreb do rozdania!

23 marca w PSZOK-u (Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) przy rondzie na ul. Leszczyńskiej i Straconki odbędzie się w godz. 9.00-15.00 zbiórka surowców (makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET).

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z odpadami realizowanego przez Fundację Ekologiczną ARKA wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami S.A. odpowiedzialnym za odzysk surowców wtórnych oraz utylizację odpadów.

W ramach akcji surowce wtórne będzie można wymieniać na ekologiczne torby. Torbę będzie można otrzymać za:
- 20 kg makulatury lub
- 20 kg szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) lub
- 40 aluminiowych puszek lub
- 40 plastikowych butelek PET.

Maksymalna liczba toreb na jednego uczestnika – 10 sztuk.

W dniach 23 i 24 lutego 2019 r., zapraszamy na kolejny Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA.

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest adresowana dla tych, którzy lubią książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Podczas akcji zbierane są od uczestników niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki zostaną zakupione bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych.

W tym roku Charytatywny Kiermasz „Książka Wspiera Bohatera” w Galerii SFERA organizowany będzie również przez Fundację Ekologiczną ARKA w dniach: 30 marca 2019 r., 27 kwietnia 2019 r., 25 maja 2019 r., 29 czerwca 2019 r., 28 września 2019 r. oraz 26 października 2019 r.

Serdecznie zapraszamy

 Partnerzy akcji:
Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miasta Bielska-Białej

Jak co roku zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji ekologicznej Listy dla Ziemi 2019

Biuro ds. Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że w dniach 11 - 30 kwietnia 2019 r., odbędzie się akcja ekologiczna „Listy dla Ziemi” o tematyce „cztery kolory recyklingu” organizowana przez Fundację Ekologiczną Arka. Mając na uwadze potrzebę kształtowania prawidłowych postaw ekologicznych, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży zwracamy się z prośbą o przesłanie przez poszczególne placówki informacji zwrotnej potwierdzającej udział w akcji, wskazując liczbę uczniów oraz adres placówki, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 6 marca 2019 r.

Cała Polska listy pisze ... dla nas dla środowiska!  

Przywieź niepotrzebne rzeczy! Pomóż dzieciom z domów dziecka!

Zapraszamy 9 marca na drugi w tym roku Charytatywny Kiermasz Ekologiczny w godz. 11.00-15.00 do PSZOK.

Fundacja Ekologiczna Arka zbiera niepotrzebne Mieszkańcom rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i inne) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizowany jest charytatywny kiermasz. Partnerem akcji są: Miasto Bielsko-Biała, Biuro ds. Gospodarki Odpadami oraz Zakład Gospodarki Odpadami S.A.

„Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej.” – mówi Wojciech Owczarz - Prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Każdy z nas ma w domu dobre, czasem nowe, a niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz proponujemy dobre rozwiązanie. Można je przywieźć do PSZOK, a my damy im drugie życie i jeszcze pomożemy potrzebującym dzieciom. W ramach akcji będziemy zbierać niepotrzebne rzeczy, organizować ich kiermasze, a pozyskane środki przeznaczać dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.

„To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im „drugiego życia”, a dopiero później  selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu” – przekonuje Wiesław Pasierbek – Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję od poniedziałku do soboty w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w "Zielonym Kontenerze" Fundacji Ekologicznej ARKA.

Więcej informacji: Krystian Biłek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 501 636 849

Konkursy:

Wykonanie grupowego plakatu do hasła „Aby ziemię uratować trzeba śmieci segregować” (skierowany do przedszkoli), wykonanie samodzielnej pracy plastycznej – Komiksu związanego z hasłem „Segregacja-dobra dla ziemi akcja” (skierowany do uczniów klas od I do IV), wykonanie gry planszowej związanej z hasłem „Elektrośmieci i inne odpady niebezpieczne” (skierowany do uczniów klas V do VIII) oraz przygotowanie krótkiego filmu związanego z hasłem „Nie żartuję – segreguję. Kampania Bielsko-Biała w porządku” (skierowany do uczniów szkół średnich) zostały rozstrzygnięte. Celem konkursów było podniesienie edukacji w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych.

Komisja Konkursowa dokonała wyboru następujących prac:

W dniu 24 stycznia 2019 r., o godz.11.00 zapraszamy do Galerii SFERA na inaugurujący całą akcję happening zorganizowany przez Fundację Ekologiczną Arka z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej.

W dniach 26 i 27 stycznia 2019 r. rusza pierwszy w tym roku Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA.

Kolejny happening przedstawia różnorodne aspekty akcji Książka wspiera bohatera. Promuje wspólne, ekologiczne działanie, wspierające wolontariat i działania społeczne. Na pl. Bolka i Lolka postawionych zostanie 7 ogromnych książkowych zakładek, z których każda graficznie opisuje jeden aspekt powyższej akcji.

Zakładki autorstwa artysty Wiesława Łysakowskiego zostaną wydrukowane i będzie je można otrzymać na kolejnym Charytatywnym Kiermaszu Książek 26 i 27 stycznia 2019 r. przy zakupie książki.

Jurek Owsiak, Martyna Wojciechowska, Robert Biedroń, ks. Tadeusz Pieronek, Cezary Harasimowicz. Co łączy te osoby? Wsparcie dla akcji Książka wspiera Bohatera!

LICYTACJE, NIESPODZIANKI i … KSIĄŻKI

15 grudnia 2018 r., zapraszamy do Galerii SFERA na VII Charytatywny Kiermasz Książek!

O godzinie 12.00 zapraszamy wszystkich na „książkowe” licytacje. Akcję zorganizowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA wsparli m.in. Jurek Owsiak, Martyna Wojciechowska, Robert Biedroń, ks. Tadeusz Pieronek, Cezary Harasimowicz, którzy przekazali swoje książki z dedykacjami oraz różnorodne upominki. Fundacja otrzymała także 3 „książkowe” krzesła przygotowane przez uczniów Klasy V Zespołu Szkół Plastycznych oraz świąteczną choinkę w doniczce już udekorowaną ekologicznymi ozdobami. W akcję zaangażowało się już ponad 30 miast. Przewidziano mnóstwo książek oraz niespodzianki i licytacje.

logo

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA - 14. Dzień Czystego Powietrza - 14 listopada 2018 r. na Rynku (Plac ZWM) o godz. 12.00. Wraz z uczniami SP im. Kopalińskiego zostanie zorganizowany happening.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież uczęszczających do  Przedszkoli, Szkół podstawowych oraz Szkół średnich na terenie Bielska-Białej do udziału w Konkursie promującym prawidłowe postawy ekologiczne. Celem konkursu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowej segregacji odpadów. Konkurs, w zależności od grupy wiekowej polega na wykonaniu prac o różnorodnych formach wyrazu opisanych szczegółowo w poniższych kategoriach.

Przynieś surowce, a otrzymasz unikalne ekologiczne torby. Nowe wzory przygotowane przez uczniów bielskiego Plastyka! 20 października w  PSZOK (Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów - róg ul. Leszczyńskiej i Straconki - obok GEMINI) odbędzie się w godz. 9.00-17.00 zbiórka surowców (makulatury, puszek aluminiowych i opakowań szklanych).

Akcja "Drzewko za surowce"

29 września  w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Straconki 1 (róg ul. Leszczyńskiej i Straconki w Bielsku-Białej obok GEMINI) odbędzie się w godz. 10.00-17.00 kolejna zbiórka surowców wtórnych w ramach akcji DRZEWKO ZA SUROWCE. W tym roku uczestnicy również będą zachęcani do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek.