19 października 2019 r., w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, prowadzonym przez Zakład Gospodarki Odpadami - róg ul. Leszczyńskiej i Straconki odbędzie się w godz. 9.00-15.00 zbiórka surowców (makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET).

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje akcję, w której ekologiczne torby będą wymieniane na surowce wtórne. Torbę będzie można otrzymać za:
- 20 kg makulatury lub
- 20 kg szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) lub
- 40 aluminiowych puszek lub
- 40 plastikowych butelek PET.

Maksymalna ilość toreb na jednego uczestnika – 10 sztuk.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z odpadami komunalnymi realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami.

Za środki z surowców kupione zostaną rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel.  609 267 020, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy  12 październik 2019 r.  na ostatni w tym roku Charytatywny Kiermasz Ekologiczny w godz. 11.00-15.00 do PSZOK.

12 października w godzinach od 11.00 do godz.15.00 odbędzie się charytatywny kiermasz rzeczy używanych w ramach akcji "Dajemy rzeczom drugie życie". Po raz ostatni w tym roku zostanie otwarty Zielony Kontener ARKI, gdzie gromadzone są rzeczy używane, w dobrym stanie, przeznaczone na ponowną sprzedaż. Dochód przeznaczony jest na zajęcia edukacyjne dla dzieci z domu dziecka i świetlic środowiskowych. Zapraszamy na akcję - dokonując zakupu lub po porzez oddane swoich rzeczy, które trudno wyrzucić, ponieważ są jeszcze w dobrym stanie i mogą innym posłużyć. Rzeczy te można przynosić na bieżąco, przy okazji wizyt na PSZOK ul. Straconki 1. Mogą to być nie tylko zabawki, ale również sprzęt sportowy, biżuteria czy artykuły do domu.

Daj drugie życie używanym rzeczom - nie wyrzucaj! Kiermasz to świetna okazja by nabyć w niskiej cenie bardzo fajne rzeczy w dobrym stanie, zabawki sprzęt sportowy dla dzieci wózki wanienki bujaczki rowerki rolki - mówi Ania Indianka Sobańska, koordynatorka sobotniej wyprzedaży. Pogoda ma być słoneczna to świetna okazja na jesienny pchli targ.

 „Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej.” – Wojciech Owczarz.

Startuje jesienna edycja akcji Książka wspiera bohatera. Zapraszamy na pierwszą odsłonę.

KSIĄŻKA NA JESIENNE WIECZORY!!!!

Już 28 września 2019 r., kolejny Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA.

Podczas wakacyjnej przerwy Fundacja Ekologiczna Arka zebrała, aż 3 tysiące książek. Tradycyjnie ceny zaczynają się od 1 zł.

Wracamy po wakacyjnej przerwie i cieszymy się bardzo, iż już nie możecie się doczekać. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej akcji. Warto się wybrać, bo książek mnóstwo, a akcję mamy tylko jeden dzień". – wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca.

Miłośnicy ludzi, książek i środowiska będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek oraz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl i na  FB akcji.

Dla tych osób, które chciałyby przynieść swoje niepotrzebne książki dobra informacja.

Najlepiej przynieść je do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I. W naszym mieście jest już około 10 miejsc, w których można to zrobić. A ciągle dochodzą kolejne.

Zachęcamy do zorganizowania zbiórki przedszkola i szkoły, firmy i instytucje z naszego miasta i okolic. To akcja, w której wszyscy wygrywają. Możecie Państwo przekazać swoje niepotrzebne książki na akcję, jej uczestnicy nabywają je po bardzo atrakcyjnych cenach, a na końcu wygrywają dzieci.

Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza w dniu 22 września 2019 r. do PSZOK-u przy ul. Straconki, gdzie odbędzie się w godz. 10.00-15.00  kolejna zbiórka surowców wtórnych.
Na uczestników czeka 3000 sadzonek drzew, 1000 sadzonek kwiatów i wiele atrakcji ekologicznych. W akcji pojawi się także MIECIA …

Tradycyjnie zachęcamy wszystkich do zbiórki surowców wtórnych, które będzie można wymienić na sadzonki drzew lub kwiatów.  Każdy, kto przyniesie do PSZOK -  20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka lub kwiatka (bratki). Podczas akcji zbierane będą także elektrośmieci.

Zebrane surowce zostaną sprzedane, a za środki kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl

W dniu 20 września 2019 r. uczniowie bielskich szkół wezmą udział w ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Przedmiotowa akcja jest kolejnym krokiem w poszerzeniu świadomości ekologicznej mieszkańców miasta Bielska-Białej.
 

Zapraszamy na kolejny Charytatywny Kiermasz Ekologiczny w dniu 7.09.2019 r.  w godz. 11.00-15.00  do PSZOK przy ul. Straconki 1.

Fundacja Ekologiczna Arka zbiera od uczestników niepotrzebne rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizuje charytatywny kiermasz.

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w specjalnym Zielonym Kontenerze.

Więcej informacji: Wojciech Owczarz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 609267020
Partnerem akcji są: Miasto Bielsko-Biała, Biuro Gospodarki Odpadami oraz Zakład Gospodarki Odpadami  - ZGO.

 

Zapraszamy na ostatni kiermasz przed wakacjami!!!

Zapraszamy 6 lipca 2019 r.  na kolejny w tym roku Charytatywny Kiermasz Ekologiczny w godz. 11.00-15.00 do PSZOK przy ul. Straconki 1.

Fundacja Ekologiczna Arka w dalszym ciągu zbiera niepotrzebne Mieszkańcom rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i inne) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizuje charytatywny kiermasz.

Każdy ma w domu niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz proponujemy dobre rozwiązanie. Można je przywieźć do PSZOK, a my damy im drugie życie i jeszcze pomożemy potrzebującym dzieciom. W ramach akcji Fundacja Ekologiczna Arka zbierać będzie od uczestników niepotrzebne rzeczy, organizować ich kiermasze, a pozyskane środki przeznaczy dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w naszym Zielonym Kontenerze.

Więcej informacji: Wojciech Owczarz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 609267020

Partnerem akcji są: Miasto Bielsko-Biała, Biuro ds. Gospodarki Odpadami oraz Zakład Gospodarki Odpadami S.A.


1. W konkursie polegającym na wykonaniu Kolorowanki edukacyjnej pn. „Wszystkie kolory segregacji” skierowanym do uczniów klas od I do IV Szkół Podstawowych – zgłoszona została jedna praca ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Bielsku-Białej.

Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu:

Wyróżnienia dla Kamila Machalicy –  zobacz pracę

2. Na konkurs skierowany do uczniów Szkół Średnich polegający na wykonaniu krótkiego filmu związanego z hasłem „Wszystkie kolory segregacji” nie wpłynęły żadne prace konkursowe.

 

6 czerwca 2019 r. zapraszamy na kolejny Charytatywny Kiermasz Ekologiczny w godz. 11.00-15.00  do PSZOK (róg ul. Leszczyńskiej i Straconki).

Fundacja Ekologiczna Arka zbiera od uczestników niepotrzebne rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy itp.) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizuje charytatywny kiermasz, a pozyskane środki przeznaczy dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w naszym Zielonym Kontenerze.

26 maja 2019 r., rusza kolejny w tym roku Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA.

Miłośnicy ludzi, książek i środowiska będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek oraz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

„Odzew na akcję jest  rewelacyjny. Daliśmy drugie życie ponad 20 000 książek. Udało się już wspomóc prawie 3 tysiące dzieci i młodzieży z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Dla tych dzieci  ufundowaliśmy bilety do kina czy teatru i zorganizowaliśmy różnorodne warsztaty ekologiczne– wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca.

Więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl

Fundacja Ekologiczna Arka informuje, że w ramach akcji Siejemy słonce pozostało jeszcze ok. 50 sztuk bezpłatnych pakietów edukacyjnych zawierającej specjalną kopertę z nasionami słonecznika do wysiania.

Akcja promuje sadzenie słoneczników jako kwiatu będącego symbolem działań ekologicznych, przyjaznego dla pszczół i ptaków, i pełnego słońca.

Więcej - www.siejemysłonce.pl

Po pakiety można się zgłaszać tutaj http://ekologicznamapaaktywnosci.pl/siejemy-slonce

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel.  609 267 020, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Alicja Fober -  Fundacja Ekologiczna Arka, tel. 33/819 46 53, tel.kom. 609 333 504

Zapraszamy 11 maja 2019 r.  na kolejny Charytatywny Kiermasz Ekologiczny w godz. 11.00-15.00  do PSZOK (róg ul. Leszczyńskiej i Straconki).

Fundacja Ekologiczna Arka zbiera od uczestników niepotrzebne rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy itp.) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizuje charytatywny kiermasz, a pozyskane środki przeznaczy dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w naszym Zielonym Kontenerze.

Partnerem akcji są: Miasto Bielsko-Biała, Biuro Gospodarki Odpadami oraz Zakład Gospodarki Odpadami  - ZGO.
Więcej informacji: Anna Sobańska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 501 620 883

7 maja 2019 r. o godz. 10.00 na Rynku w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Waldorfska Szkoła Podstawowa startuje z akcją edukacyjną „SiejeMY Słońce”, podczas której w całej Polsce siejemy, sadzimy słoneczniki.

W tym dniu każdy będzie mógł otrzymać kopertę z nasionami tych kwiatów. Podczas inauguracji sadzone będą wraz z dziećmi wyhodowane sadzonki słonecznika do doniczek z recyklingu.

Głównym motywem akcji jest słonecznik – najbardziej słoneczny z naszych kwiatów.  Program zaplanowany jest na kwiecień – wrzesień 2019 roku. Słonecznik to także symbol wielu światowych działań ekologicznych.

Akcja promuje proste działania ekologiczne, w szczególności skupione na pomocy pszczołom, ptakom oraz zakładanie ekologicznych ogrodów owocowo-warzywnych. Produkując owoce i warzywa we własnym ogrodzie w sposób przyjazny dla środowiska mamy zdrowszą żywność i ogromną satysfakcję.

Zapraszamy do udziału w konkursach, uszczniów Szkół podstawowych klas I-IV oraz Szkół średnich na terenie Miasta Bielska-Białej. Tematy konkursów związane są z selektywną zbiórką odpadów. Polegają na wykonaniu prac o różnorodnych formach wyrazu opisanych szczegółowo w poniższych kategoriach.

Konkursy zostały zorganizowane w ramach prowadzonych działań wynikających z art. 3 ust. 2 pkt 8 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach polegających na edukacji w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi

KATEGORIE:

1. SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY OD I-IV :

- Konkurs polega na indywidualnym wykonaniu przez ucznia klasy I-IV szkoły podstawowej kolorowanki edukacyjnej pn.: “Wszystkie kolory segregacji”

2. SZKOŁY ŚREDNIE:

- Konkurs polega na indywidualnym przygotowaniu przez ucznia szkoły średniej krótkiego filmu edukacyjnego pn.: “Wszystkie kolory segregacji” - Bielsko-Biała w porządku”

Szczegółowe informacje zostały zamieszczone w poniższych regulaminach.
Przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu.

Regulamin konkursu SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I-IV  »
Załącznik nr 1 »
Załącznik nr 2 »

Regulamin konkursu SZKOŁY ŚREDNIE »
Załącznik nr 1 »
Załącznik nr 2 »
Załącznik nr 3 »
Załącznik nr 4 »

W dniach 27 i 28 kwietnia 2019 r., zapraszamy na kolejny, Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA.

27 kwietnia sobota od 9.00 do 21.00 CH SFERA II parter
28 kwietnia niedziela od 10.00 do 20.00 CH SFERA II parter

W tym roku Charytatywny Kiermasz „Książka Wspiera Bohatera” w Galerii SFERA organizowany będzie również przez Fundację Ekologiczną ARKA w dniach: 25 maja 2019 r., 29 czerwca 2019 r., 28 września 2019 r. oraz 26 października 2019 r.

„To smutne, iż tuż przed Światowym Dniem Książki kolejne obrazki z naszego kraju, które ludzie oglądają na całym świecie, to zdjęcia palonych książek – mówi Wojciech Owczarz – dlatego apelujemy „Nie palcie książek – przyślijcie je nam. Nasze niepotrzebne książki robią mnóstwo dobrych rzeczy w naszej akcji Książka wspiera bohatera”.

Więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl

Światowy Dzień Książki został ustanowiony na 23 kwietnia przez UNESCO w 1995 roku. Ma za zadanie promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Dlaczego Książka wspiera bohatera?