Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, w której bierze udział również nasze Miasto! Listy będą pisać przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Tegoroczna inauguracja akcji odbędzie się 11 kwietnia na Placu Bolka i Lolka Galeria Sfera. Celem czwartej już edycji jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, promocja segregacji odpadów, celem odzysku szkła i papieru, a także ekologicznego postępowania z odpadami zielonymi powstającymi w przydomowych ogródkach. Udział w akcji jest dla wszystkich dzieci bezpłatny. Przedszkola i szkoły otrzymują papiery listowe wydrukowane na papierze z makulatury, na których dzieci piszą swoje listy, które później trafiają do dorosłych i zostają wspólnie wysłane do Fundacji.

Akcji towarzyszyć będą m.in. konkursy, wystawy najciekawszych listów, a także działania zewnętrzne tj. pisanie listów w przestrzeni publicznej. Przeprowadzone będą happeningi, wystawy, pochody edukacyjne, instalacje, zbiórki surowców i akcje sprzątania.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Akcja jest relacjonowana na bieżąco na stronie: http://listydlaziemi.pl/
Więcej informacji można również znaleźć na:
http://www.fundacjaarka.pl/
https://www.facebook.com/listydlaziemi