Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko.
13 kwietnia, w godz. 9.00-20.00 zapraszamy do Galerii SFERA na II Charytatywny Kiermasz Książek. Mamy dla Was ponad 2000 książek już od … 1 zł! Nabywając je wspieracie dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.
Dajemy drugie życie książkom.
Promujemy społeczne postawy.
SPEŁNIAMY MARZENIA DZIECI
To nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów: ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundujemy bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniamy ich zielone marzenia.

Zapraszamy do udziału!

 

Dlaczego Książka wspiera bohatera?

Chodzi nam o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywom obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.

Odzew na pierwszą akcję był rewelacyjny. Ponad 1000 książek znalazło nowych właścicieli i udało się zebrać ponad 4500 zł. Za te środki ufundowano bilety do kina dla ponad 100 dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

 

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej „Wszystkie kolory recyklingu” realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami S.A. Akcję wspiera także Nadleśnictwo Bielsko.