Jurek Owsiak, Martyna Wojciechowska, Robert Biedroń, ks. Tadeusz Pieronek, Cezary Harasimowicz. Co łączy te osoby? Wsparcie dla akcji Książka wspiera Bohatera!

LICYTACJE, NIESPODZIANKI i … KSIĄŻKI

15 grudnia 2018 r., zapraszamy do Galerii SFERA na VII Charytatywny Kiermasz Książek!

O godzinie 12.00 zapraszamy wszystkich na „książkowe” licytacje. Akcję zorganizowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA wsparli m.in. Jurek Owsiak, Martyna Wojciechowska, Robert Biedroń, ks. Tadeusz Pieronek, Cezary Harasimowicz, którzy przekazali swoje książki z dedykacjami oraz różnorodne upominki. Fundacja otrzymała także 3 „książkowe” krzesła przygotowane przez uczniów Klasy V Zespołu Szkół Plastycznych oraz świąteczną choinkę w doniczce już udekorowaną ekologicznymi ozdobami. W akcję zaangażowało się już ponad 30 miast. Przewidziano mnóstwo książek oraz niespodzianki i licytacje.

W bielskiej Galerii SFERA odbyły się wszystkie edycje akcji „Książka wspiera Bohatera”, które wspierali klienci, przekazując nieczytane książki w Punkcie Informacyjnym. W różnorodnych działaniach, dzięki środkom pozyskanym z akcji, dotychczas uczestniczyło 1 352 dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych z Bielska-Białej, ale także z Żywca, Pszczyny, Kęt, Cieszyna. Fundacja Ekologiczna ARKA szacuje, że w ciągu sześciu edycji akcji nowych właścicieli znalazło, aż 10 000 książek! Akcja wpisuje się także w nowoczesny trend społeczny tzw. „Zero Waste”, który pokazuje naszą odpowiedzialność za los Ziemi, a przede wszystkim wobec śmieci, które są wytwarzane. Od tego miesiąca Fundacja Ekologiczna ARKA rozpoczyna także cykl warsztatów ekologicznych w świetlicach środowiskowych i domach dziecka, który będzie trwał do końca lutego.

Zaplanowanych jest już trzydzieści kolejnych atrakcji i warsztatów dla potrzebujących dzieci, które odbędą się w grudniu, styczniu i lutym. Właśnie na ten cel przeznaczone zostaną zebrane dary podczas świątecznej edycji akcji „Książka wspiera bohatera” – tłumaczy Wojciech Owczarz, Prezes Zarządu Fundacji.