Przywieź niepotrzebne rzeczy! Pomóż dzieciom z domów dziecka!

Zapraszamy 9 marca na drugi w tym roku Charytatywny Kiermasz Ekologiczny w godz. 11.00-15.00 do PSZOK.

Fundacja Ekologiczna Arka zbiera niepotrzebne Mieszkańcom rzeczy (m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i inne) i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizowany jest charytatywny kiermasz. Partnerem akcji są: Miasto Bielsko-Biała, Biuro ds. Gospodarki Odpadami oraz Zakład Gospodarki Odpadami S.A.

„Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej.” – mówi Wojciech Owczarz - Prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Każdy z nas ma w domu dobre, czasem nowe, a niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz proponujemy dobre rozwiązanie. Można je przywieźć do PSZOK, a my damy im drugie życie i jeszcze pomożemy potrzebującym dzieciom. W ramach akcji będziemy zbierać niepotrzebne rzeczy, organizować ich kiermasze, a pozyskane środki przeznaczać dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.

„To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im „drugiego życia”, a dopiero później  selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu” – przekonuje Wiesław Pasierbek – Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję od poniedziałku do soboty w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w "Zielonym Kontenerze" Fundacji Ekologicznej ARKA.

Więcej informacji: Krystian Biłek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 501 636 849