Zapraszamy  12 październik 2019 r.  na ostatni w tym roku Charytatywny Kiermasz Ekologiczny w godz. 11.00-15.00 do PSZOK.

12 października w godzinach od 11.00 do godz.15.00 odbędzie się charytatywny kiermasz rzeczy używanych w ramach akcji "Dajemy rzeczom drugie życie". Po raz ostatni w tym roku zostanie otwarty Zielony Kontener ARKI, gdzie gromadzone są rzeczy używane, w dobrym stanie, przeznaczone na ponowną sprzedaż. Dochód przeznaczony jest na zajęcia edukacyjne dla dzieci z domu dziecka i świetlic środowiskowych. Zapraszamy na akcję - dokonując zakupu lub po porzez oddane swoich rzeczy, które trudno wyrzucić, ponieważ są jeszcze w dobrym stanie i mogą innym posłużyć. Rzeczy te można przynosić na bieżąco, przy okazji wizyt na PSZOK ul. Straconki 1. Mogą to być nie tylko zabawki, ale również sprzęt sportowy, biżuteria czy artykuły do domu.

Daj drugie życie używanym rzeczom - nie wyrzucaj! Kiermasz to świetna okazja by nabyć w niskiej cenie bardzo fajne rzeczy w dobrym stanie, zabawki sprzęt sportowy dla dzieci wózki wanienki bujaczki rowerki rolki - mówi Ania Indianka Sobańska, koordynatorka sobotniej wyprzedaży. Pogoda ma być słoneczna to świetna okazja na jesienny pchli targ.

 „Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej.” – Wojciech Owczarz.

Każdy posiada w domu niepotrzebne rzeczy. Wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Teraz Fundacja Ekologiczna Arka proponujem rozwiązanie. Można je przywieźć do PSZOK, dając im drugie życie i jeszcze pomagając potrzebującym dzieciom. W ramach akcji będą zbierane od uczestników niepotrzebne rzeczy, organizowane ich kiermasze, a pozyskane środki przeznaczone zostaną dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.

„To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im „drugiego życia”, a dopiero później  selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu” – przekonuje Wiesław Pasierbek – Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej

Partnerem akcji są: Miasto Bielsko-Biała, Biuro Gospodarki Odpadami oraz Zakład Gospodarki Odpadami  - ZGO.

Więcej informacji: Anna Sobanska 692318612 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.