Dobiegły końca prace nad utworzeniem drugiego w Bielsku-Białej Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który został wybudowany przy ul. Straconki 1  (u zbiegu ul. Leszczyńskiej i Straconki, niedaleko centrum handlowego Gemini Park). Ruszył on w połowie kwietnia, inauguracja odbyła się 15 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00. Jest to filia PSZOK-u funkcjonującego w Zakładzie Gospodarki Odpadami przy ul. Krakowskiej.  Zakład Gospodarki Odpadami S.A. zrealizował inwestycję o wartości 1,2 mln zł. Zakres prac był szeroki, obejmowały one między innymi budowę dojazdu, kanalizacji, utwardzenie terenu, ogrodzenie a także budowę kontenera biurowo-socjalnego. Odpady trafią do ok. 18 kontenerów o pojemności od 4 do 36 m3. Dodatkowo teren został ogrodzony i obsadzony zielenią.

Przypomnijmy, że do PSZOK można przywozić odpady, które nie mogą trafić do pojemników na odpady mokre czy suche, odbierane z posesji w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Są to na przykład wszelkie zużyty sprzęt RTV i AGD, odpady budowlane po remontach mieszkań, stare meble, chemikalia, leki, akumulatory, świetlówki, czy odpady zielone.

Nowy PSZOK jest czynny:
Pn - Pt 11.00 -18.00
So 10.00 – 19.00

Do PSZOK przy Gemini Park będziemy mogli przywozić odpady tylko samochodami osobowymi (również z przyczepką). Dopuszcza się przyjęcie odpadów dostarczonych samochodem dostawczym o nieprzekraczalnej masie do 3,5 ton.
Większe ilości odpadów remontowo-budowlanych, odpadów zielonych itp. można oddawać do PSZOK na ul. Krakowskiej 315d samochodami do 3,5 ton. Przypomnijmy, że PSZOK przy Krakowskiej jest czynny:

Pn - Pt 6.00 - 20.00
So 7.00 – 14.00

więcej o funkcjonowaniu PSZOK w  zakładce PSZOK