Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza 29 marca (środa) o godz. 12.00 przed „Reksia”, ul. 11 listopada w Bielsku-Białej na inaugurację akcji "KWIATY ZAMIAST ŚMIECI".

 

Zbierz reklamówkę śmieci, zrób jej zdjęcia i dodaj na stronie www.kwiatyzamiastsmieci.pl , podaj miejsce, w którym zbierałeś. Dla pierwszych 500 osób przygotowano paczkę nasion z kwiatami przyjaznymi dla pszczół i innych zapylaczy, które można wysiać w swoim ogródku lub w donicy na balkonie.

Kwiaty zamiast smieci baner

W trakcie poprzednich akcji udało się zebrać 8 tysięcy 662 worki śmieci oraz stworzono 756 miejsc przyjaznych pszczołom.

Partnerem akcji w Bielsku-Białej jest Urząd Miasta Bielsko-Biała.

Partnerami akcji są również REKOPOL - Parter strategiczny, a także Grupa Kęty S.A., Aluprof S.A., Alupol Packaging S.A., Miasto Katowice.

Akcja dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

 

Rola pszczół i innych zapylaczy

Ponad 80% roślin jest przystosowana właśnie do zapylania przez owady, głównie pszczoły. Niestety od wielu lat obserwujemy malejącą populację pszczół. Zmiany zachodzące w środowisku zagrażają ich istnieniu, a przecież ich praca jest dla człowieka niezmiernie ważna. Pszczoły zapylają wszystkie rośliny, nie tylko te, które uprawiamy. Jeżeli pszczoły wyginą to prawdopodobnie nikt więcej nie zapyli roślin co może spowodować klęskę głodu na świecie. Dlatego tak ważne jest stworzenie pszczołom dogodnych warunków do życia i pracy dla naszego wspólnego dobra.