Przez ostatnie miesiące Punkt 11 w Bielsku-Białej był centrum wiedzy o klimacie i zrównoważonym rozwoju. Doświadczalna wystawa „EkoEksperymentarium” cieszyła się ogromną popularnością wśród mieszkańców, którzy w „ekodomu” uczyli się jak nie szkodzić środowisku. W ciągu dwóch miesięcy wystawę odwiedziło ponad 3 500 osób! 

Poprzez świetną zabawę mali i duzi odkrywcy poznali sprytne sposoby na to, jak być eko na co dzień, przekonując się, że małe działania mogą dać duże efekty. Bielsko-Biała nieustannie podejmuje stania, aby edukacja ekologiczna w mieście była jak najbardziej atrakcyjna, a przez to efektywna, stąd poszukiwanie różnorodnych form przekazywania wiedzy.

Tym bardziej cieszy, że na efekty edukacyjne – przynajmniej wśród najmłodszych - nie trzeba było długo czekać! Komisja konkursowa „Szanuj energię, chroń klimat” dostrzegła w pracach dzieci, które miały okazję zobaczyć wystawę, sporo jej elementów. Można było też zaobserwować tematy, które głównie utkwiły w głowie uczniom, takie jak ponowne wykorzystanie rzeczy czy ograniczenie kupowania.

Dziękujemy wszystkim bielszczanom, którzy odwiedzili wystawę i zachęcamy do śledzenia strony internetowej: www.czystemiasto.bielsko-biala.pl, na której znajdują się bieżące informacje na temat systemu gospodarki odpadami komunalnymi w naszym mieście.  

ekoeksperymentarium kolaż1