Pomoc dla ośrodków opiekuńczych w regionie i schronisk dla bezdomnych zwierząt – taki cel przyświeca kolejnej edycji akcji Żyjące Książki, która odbędzie się już 25 maja w Galerii SFERA. Cykliczne wydarzenie organizowane z inicjatywy Fundacji Ekologiczną ARKA cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. Dzięki poprzednim kiermaszom udało się zebrać środki finansowe na cele charytatywne, a także stworzyć żyjące biblioteczki dla dzieci – w sumie już 14.

Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta - Jarosława Klimaszewskiego. 

Pomysł stworzenia żyjących biblioteczek to inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA. Nad pierwszym projektem pracowali nie tylko fachowcy, lecz także mieszkańcy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 5 w Bielsku-Białej, w której powstała biblioteczka. Regał został zbudowany przy użyciu materiałów z recyklingu, a na półkach znalazły się książki pochodzące ze zbiórki zorganizowanej w ramach akcji Żyjące Książki.

„ŻYJĄCE KSIĄŻKI” to inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów, taki jak: ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Zbieramy w całej Polsce od uczestników akcji (osoby prywatne, szkoły, firmy, instytucje) niepotrzebne książki, organizujemy kiermasze, dając im „drugie życie”, a zebrane środki w całości przeznaczamy na realną i konkretną pomoc.

Partnerzy akcji

Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej, Grupa Kęty, Aluprof, Alupol, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

 ŻK 1 002