Harmonogram wywozu odpadów komunalnych (w wersji papierowej) zawiera następujące informacje:

  • terminy odbioru odpadów komunalnych,
  • zasady zgłaszania reklamacji w sprawie usług świadczonych przez Wykonawcę oraz w sprawie nieprzyjęcia odpadów do PSZOK,
  • zasady przygotowywania odpadów do odbioru,
  • formalności i terminy płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wraz z harmonogramem wywozu odpadów dostarczany jest komplet 7 worków/nieruchomość na odpady zielone (worki powinny być zawiązane). Odpady zielone są odbierane w okresie od 1 kwietnia do 31 października w liczbie 1 worka/miesiąc w terminie wyznaczonym w harmonogramie.

W listopadzie odpady zielone (liście) odbierane są w workach własnych o pojemności do 120 litrów w liczbie 4 worków/nieruchomość w terminie wyznaczonym w harmonogramie.


HARMONOGRAMY NA 2022 ROK!

 

Od końca grudnia danego roku kalendarzowego przedsiębiorca realizujący usługę odbioru odpadów komunalnych będzie dostarczał harmonogramy odbioru odpadów na kolejny rok kalendarzowy na okres od 1 stycznia do 31grudnia. W kopercie wraz z harmonogramem odbioru dla nieruchomości zamieszkałych powinien znajdować się również zestaw 7 worków na odpady zielone.

W przypadku nieotrzymania do końca roku kalendarzowego takiej przesyłki proszę fakt ten zgłaszać w terminie 10 dni roboczych (czyli do 15 stycznia)
- mailowo na adres: bgo@um.bielsko-biala.pl lub
- pisemnie na adres: Wydział Gospodarki Odpadami Urząd Miejski w Bielsku-Białej, pl. Ratuszowy 5, 43-300 Bielsko-Biała.


Na stronie internetowej Wykonawcy usługi odbioru dostępny jest E-HARMONOGRAM:

 

HARMONOGRAM MYCIA POJEMNIKÓW NA ODPADY NA 2022 r.

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW NA 2022 r.

Klikając na powyższe linki, po wybraniu adresu, można sprawdzić i pobrać do wydruku harmonogram dla swojej nieruchomości.

 

 

 

APLIKACJA MOBILNA DOT. ODBIORU ODPADÓW

Oprócz internetowego segregatora odpadów na stronie www, dodatkowo PreZero Bielsko-Biała S.A. - wykonawca usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu Bielska-Białej, udostępnił aplikację mobilną INFO PreZero, która również zawiera podobną funkcję. Ponadto, dzięki aplikacji możemy, po odpowiednich ustawieniach, otrzymywać powiadomienia o nadchodzących odbiorach odpadów z naszej posesji (harmonogram odbioru) oraz szereg innych informacji związanych z gospodarką odpadami w Bielsku-Białej.

Aplikacja INFO PreZero dla systemów ANDROID oraz iOS dostępna jest bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store.

WAŻNE! ZASADY PRZYGOTOWYWANIA ODPADÓW DO ODBIORU

Prosimy o wystawienie przed posesję lub w miejscu do tego wyznaczonym (wskazanym w deklaracji) pojemników/zawiązanych worków z odpadami w dniu wywozu przed godziną 5:00 rano. Kartony niemieszczące się w worku należy złożyć na płasko i związać/skleić taśmą.

Odbiór odpadów komunalnych realizowany jest w godzinach 05:00-20:00. Odpady źle posegregowane zostaną odebrane jako odpady zmieszane najpóźniej do trzeciego dnia roboczego od stwierdzenia faktu nieprawidłowej segregacji. W przypadku gromadzenia odpadów komunalnych w altanie śmietnikowej lub na terenie nieruchomości należy zapewnić swobodny do nich dojazd specjalistycznym pojazdom (tzw. śmieciarkom, hakowcom).

Odbiór odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych realizowany jest w liczbie jednego (specjalnego) worka o pojemności 120 litrów miesięcznie, w okresie od 1 kwietnia do 31 października oraz jednorazowo w listopadzie w liczbie czterech (własnych) worków o pojemności do 120 litrów.

Popiół przed wrzuceniem do pojemnika należy wystudzić. Proszę nie zalewać popiołu wodą.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych (mebli i innych podobnych sprzętów domowych oraz ogrodowych) odbywa się od godziny 6:00 rano. Proszę nie wystawiać AGD, RTV, opon, odpadów remontowo-budowlanych i innych. Odpady takie należy we własnym zakresie dostarczyć do PSZOK przy ul. Krakowskiej 315d lub ul. Straconki 1, gdzie zostaną przyjęte w ramach ustalonych limitów.

INFORMACJA WS. HARMONOGRAMU ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH:

udzielana jest przez Biuro Obsługi Klienta PreZero BIELSKO-BIAŁA S.A.:
- telefonicznie: 459 595 469, 571 232 625,
- e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- na stronie internetowej:  http://prezero-bielsko.pl