13 kwietnia 2019 r. w Centrum Handlowym SARNI STOK odbędzie się w godz. 9:00-17:00 kolejna zbiórka surowców wtórnych.

Na uczestników czeka 5000 sadzonek drzew i 4000 sadzonek kwiatów.

Przynieś surowce, a otrzymasz sadzonkę drzewa (gruszy dzikiej, jodły, świerka, lipy i sosny) lub kwiatka (bratki i stokrotki). Zachęcamy wszystkich do zbiórki surowców wtórnych. Każdy, kto przyniesie do CH Sarni Stok:

-  20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka. Podczas akcji  zbieramy także elektrośmieci.

Zebrane surowce zostaną sprzedane, a  za środki kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej „Wszystkie kolory recyklingu” realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO. W tym roku organizowana jest pod hasłem „Sadzimy tlen”, a uczestnicy będą zachęcani do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek i umieszczania ich na Europejskiej Mapie Drzew. W ten sposób Fundacja Ekologiczna Arka promuje także swój projekt, w którym zachęca wszystkich do sadzenia drzew. To jedna z najlepszych rzeczy, które można zrobić dla łagodzenia zmian klimatycznych.


Dodatkowe informacje:
Anna Sobańska – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. 692 318 612