Informujemy, że w dniach 24 grudnia 2018 r. i 31 grudnia 2018 r. zostają wprowadzone następujące zmiany godzin funkcjonowania PSZOK:

  1. PSZOK przy ul. Straconki 1

-         24 grudnia 2018 r. – NIECZYNNY

-         31 grudnia 2018 r. – CZYNNY w godz. od 10:00 do 15:00

  1. PSZOK przy ul. Krakowskiej 315 d

-         24 grudnia 2018 r. – CZYNNY w godz. od 7:00 do 12:00

-         31 grudnia 2018 r. – CZYNNY w godz. od 7:00 do 14:00

Prosimy o wystawienie przed posesję lub w miejscu do tego wyznaczonym (wskazanym w deklaracji) pojemników/zawiązanych worków z odpadami w dniu wywozu przed godziną 5:00 rano. Kartony niemieszczące się w worku należy złożyć na płasko i związać/skleić taśmą.

Zgodnie Ustawą o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej 12 listopada 2018 r. został ustanowiony dniem ustawowo wolnym od pracy.

W związku z tym PUNKTY SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH w Bielsku-Białej (PSZOK ul. Straconki 1 oraz PSZOK ul. Krakowska 315 D), w dniu 12 listopada 2018 r. będą NIECZYNNE.

 

Zgodnie Ustawą o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej 12 listopada 2018 r. został ustanowiony dniem ustawowo wolnym od pracy.

W celu zapewnienia ciągłości odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości, odbiory zaplanowane na 12 listopada 2018 r. w dotychczasowym harmonogramie, pomimo wprowadzenia przez Sejm dnia wolnego zostaną zrealizowane tak jak w dzień powszedni, zgodnie z wcześniejszym planem.

 

 

ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI
UWAGA - ZMIANY HARMONOGRAMU!!!
(zmiany w harmonogramie zaznaczone są kolorem żółtym)

Harmonogramy »

 

 

Wzorem lat poprzednich w listopadzie br. zorganizowany zostanie odbiór odpadów zielonych (liści) od właścicieli nieruchomości zamieszkałych objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi.

Zasady odbioru:

W okresie od 1 października 2018 r. do 3 grudnia 2018 r. na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, firma BIOSYSTEM S.A. przeprowadzi zbiórki elektrośmieci. Na terenie naszego miasta we wskazane dni odbędą się 32 zbiórki w wyznaczonych miejscach.

UWAGA! NOWOŚĆ!

Oprócz dotychczasowego harmonogramu odbioru na stronie www, dodatkowo SUEZ Bielsko-Biała S.A. - wykonawca usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu Bielska-Białej, udostępnił aplikację mobilną INFO SUEZ, dzięki której możemy, po odpowiednich ustawieniach,  otrzymywać powiadomienia o nadchodzących odbiorach odpadów z naszej posesji oraz szereg innych informacji związanych z gospodarką odpadami w Bielsku-Białej.
W aplikacji możemy również znaleźć w razie wątpliwości odpowiedzi  jak segregować wg nowych zasad obowiązujących od 1 lipca 2018 r. - bowiem teraz dotychczasowy  
internetowy "segregator odpadów" dostępny na stronie www SUEZ Bielsko-Biała S.A.  (internetowy segregator odpadów) jest dostępny w aplikacji mobilnej.

Aplikacja INFO SUEZ dla systemów ANDROID oraz iOS dostępna  jest bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store.

Do 30 czerwca odpady powstałe w naszych domach segregowaliśmy: SUCHE / MOKRE / SZKŁO a od 1 lipca segregujemy: PAPIER / METALE I TWORZYWA SZTUCZNE / SZKŁO / BIO / POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU.

Jak segregować w okresie przejściowym, pomiędzy ostatnim odbiorem w czerwcu, zmianą nazw pojemników, dostarczeniem nowych worków, a pierwszym odbiorem w lipcu obrazuje poniższa tabela:

nazwa pojemnika/worka*
w poprzednim systemie segregacji
nazwa pojemnika/worka*
w nowym systemie segregacji
w okresie od ostatniego odbioru
do 30 czerwca
wrzucamy odpady:
w okresie od 1 lipca
do pierwszego odbioru w lipcu wrzucamy odpady:
nadmiar odpadów wystawiamy w dniu odbioru
wg nowego harmonogramu:
SUCHE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE

SUCHE

METALE I TWORZYWA 
SZTUCZNE
w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
- PAPIER PAPIER PAPIER w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  PAPIER, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
MOKRE POZOSTAŁOŚCI
PO SEGREGOWANIU
MOKRE POZOSTAŁOŚCI
PO SEGREGOWANIU
w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
- BIO BIO BIO w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  BIO, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
SZKŁO SZKŁO (bez zmian) SZKŁO SZKŁO w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  SZKŁO, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
ZIELONE ZIELONE (bez zmian) ZIELONE ZIELONE w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  ZIELONE, limitowany odbiór 1 worka na miesiąc (tylko otrzymany wraz z nowym harmonogramem dedykowany worek oznaczony indywidualnym kodem QR)

* w zależności od rodzaju nieruchomości system pojemnikowy lub workowy - więcej zobacz tu

UWAGA! Jeżeli nie wystawili Państwo do odbioru odpadów SUCHYCH lub MOKRYCH w ostatnim terminie czerwca (np. z powodu urlopu) i pojemnik nie został oklejony nową nazwą frakcji, proszę od 1 lipca uzupełniać zawartość tych pojemników segregując już wg nowych zasad (tj. do pojemnika na MOKRE wrzucać POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU, a do pojemnika na SUCHE wrzucać METALE I TWORZYWA SZTUCZNE. Resztki kuchenne proszę wrzucać do pojemnika na BIO, a odpady papieru i kartonu do osobnego worka na PAPIER. Tak zebrane odpady proszę wystawić do odbioru zgodnie z nowym harmonogramem. Nadmiar niemieszczący się w posiadanych pojemnikach/workach* należy wystawić we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce).

UWAGA! Pojemniki o poj. 120 l na BIO podstawiane były najpóźniej przy ostatnim odbiorze odpadów MOKRYCH w czerwcu. Jeżeli nie otrzymali jeszcze Państwo pojemnika na BIO (ponieważ np. nie wystawili Państwo wtedy odpadów MOKRYCH do odbioru), proszę zgłosić to na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Częstotliwość odbioru odpadów z posesji danego typu została określona w aktach prawa miejscowego (zobacz)

NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁE W ZABUDOWIE JEDNORODZINNEJ, A TAKŻE SZEREGOWEJ, JEŻELI ODPADY NIE SĄ GROMADZONE WE WSPÓLNEJ ALTANIE ŚMIETNIKOWEJ

a) PAPIER – 1 raz na miesiąc kalendarzowy,
b) SZKŁO – 1 raz na miesiąc kalendarzowy,
c) METALE I TWORZYWA SZTUCZNE – 1 raz na miesiąc kalendarzowy,
d) BIO – 1 raz na dwa tygodnie,
e) POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU – 1 raz na dwa tygodnie,
f) POPIÓŁ – 2 razy na miesiąc kalendarzowy w okresie od 1 października do 30 kwietnia oraz 1 raz na dwa miesiące kalendarzowe w okresie od 1 maja do 30 września,
g) ODPADY ZMIESZANE – 1 raz na dwa tygodnie,
h) meble i inne odpady wielkogabarytowe – 2 razy na rok kalendarzowy