W dniach 27 i 28 kwietnia 2019 r., zapraszamy na kolejny, Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA.

27 kwietnia sobota od 9.00 do 21.00 CH SFERA II parter
28 kwietnia niedziela od 10.00 do 20.00 CH SFERA II parter

W tym roku Charytatywny Kiermasz „Książka Wspiera Bohatera” w Galerii SFERA organizowany będzie również przez Fundację Ekologiczną ARKA w dniach: 25 maja 2019 r., 29 czerwca 2019 r., 28 września 2019 r. oraz 26 października 2019 r.

„To smutne, iż tuż przed Światowym Dniem Książki kolejne obrazki z naszego kraju, które ludzie oglądają na całym świecie, to zdjęcia palonych książek – mówi Wojciech Owczarz – dlatego apelujemy „Nie palcie książek – przyślijcie je nam. Nasze niepotrzebne książki robią mnóstwo dobrych rzeczy w naszej akcji Książka wspiera bohatera”.

Więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl

Światowy Dzień Książki został ustanowiony na 23 kwietnia przez UNESCO w 1995 roku. Ma za zadanie promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Dlaczego Książka wspiera bohatera?

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczną. Zbierane są od uczestników akcji niepotrzebne książki, organizowane ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki zostaną ufundowane bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych.

W akcji chodzi o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywą obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych.  Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.

Partnerzy akcji
Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miasta Bielska-Białej, Lasy Państwowe,  Grupa Kęty i E-Words

Więcej informacji: Wojciech Owczarz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 609 267 020