Harmonogram wywozu odpadów komunalnych (w wersji papierowej) zawiera następujące informacje:

  • terminy odbioru odpadów komunalnych,
  • zasady zgłaszania reklamacji w sprawie usług świadczonych przez Wykonawcę oraz w sprawie nieprzyjęcia odpadów do PSZOK,
  • zasady przygotowywania odpadów do odbioru,
  • formalności i terminy płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wraz z harmonogramem wywozu odpadów dostarczany jest komplet 7 worków/nieruchomość na odpady zielone (worki oznaczone są indywidualnym kodem QR i tylko w takich, zawiązanych workach odpady będą odbierane w okresie od 1 kwietnia do 31 października w liczbie 1 worka/miesiąc w terminie wyznaczonym w harmonogramie).

W listopadzie odpady zielone (liście) odbierane są w workach własnych o pojemności do 120 litrów w liczbie 4 worków/nieruchomość w terminie wyznaczonym w harmonogramie.


UWAGA! HARMONOGRAMY NA 2021 ROK!

Od drugiej połowy listopada 2020 r. do końca grudnia 2020 r. przedsiębiorca realizujący usługę odbioru odpadów komunalnych będzie dostarczał  harmonogramy odbioru odpadów na okres od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2021 roku. W kopercie wraz z harmonogramem odbioru dla nieruchomości zamieszkałych powinien znajdować się również zestaw 3 worków na odpady zielone. Harmonogram na okres od 1 lipca 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. wraz z  4 workami na odpady zielone zostanie dostarczony po rozstrzygięciu zamówienia publicznego na odbiór odpadów komuanlnych nie później niż do dnia 30 czerwca 2021 r. 

W przypadku nieotrzymania do końca roku takiej przesyłki proszę fakt ten zgłaszać w terminie 10 dni roboczych (czyli do 15 stycznia 2021 r.)
- mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub
- pisemnie na adres: Wydział Gospodarki Odpadami Urząd Miejski w Bielsku-Białej, pl. Ratuszowy 5, 43-300 Bielsko-Biała.


Na stronie internetowej Wykonawcy usługi odbioru dostępny jest E-HARMONOGRAM. Klikając poniższy link, po wybraniu adresu, można sprawdzić i pobrać do wydruku harmonogram dla swojej nieruchomości:

E-HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW

 

APLIKACJA MOBILNA DOT. ODBIORU ODPADÓW

Oprócz dotychczasowego harmonogramu odbioru na stronie internetowej, dodatkowo SUEZ Bielsko-Biała S.A. - Wykonawca usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu Bielska-Białej, udostępnił aplikację mobilną INFO SUEZ, dzięki której możemy, po odpowiednich ustawieniach,  otrzymywać powiadomienia o nadchodzących odbiorach odpadów z naszej posesji oraz szereg innych informacji związanych z gospodarką odpadami w Bielsku-Białej. Aplikacja INFO SUEZ dla systemów ANDROID oraz iOS dostępna  jest bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store.

WAŻNE! ZASADY PRZYGOTOWYWANIA ODPADÓW DO ODBIORU

Prosimy o wystawienie przed posesję lub w miejscu do tego wyznaczonym (wskazanym w deklaracji) pojemników/zawiązanych worków z odpadami w dniu wywozu przed godziną 5:00 rano. Kartony niemieszczące się w worku należy złożyć na płasko i związać/skleić taśmą.

Odbiór odpadów komunalnych realizowany jest w godzinach 05:00 –20:00. Odpady źle posegregowane zostaną odebrane jako odpady zmieszane najpóźniej do trzeciego dnia roboczego od stwierdzenia faktu nieprawidłowej segregacji. W przypadku gromadzenia odpadów komunalnych w altanie śmietnikowej lub na terenie nieruchomości należy zapewnić swobodny do nich dojazd specjalistycznym pojazdom (tzw. śmieciarkom, hakowcom).

Odbiór odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych realizowany jest w liczbie jednego (specjalnego) worka o pojemności 120 litrów miesięcznie, w okresie od 1 kwietnia do 31 października oraz jednorazowo w listopadzie w liczbie czterech (własnych) worków o pojemności do 120 litrów.

Popiół przed wrzuceniem do pojemnika należy wystudzić. Proszę nie zalewać popiołu wodą.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych (mebli i innych podobnych sprzętów domowych oraz ogrodowych) odbywa się od godziny 6:00 rano. Proszę nie wystawiać AGD, RTV, opon, odpadów remontowo-budowlanych i innych. Odpady takie należy we własnym zakresie dostarczyć do PSZOK przy ul. Krakowskiej 315d lub ul. Straconki 1, gdzie zostaną przyjęte w ramach ustalonych limitów.

INFORMACJA WS. HARMONOGRAMU ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH:

udzielana jest przez Biuro Obsługi Klienta SUEZ BIELSKO-BIAŁA S.A.:
- telefonicznie: 33 499 20 09, 33 499 20 19, 33 499 20 15
- e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- na stronie internetowej:  www.suez.bielsko.pl