Aktualności

Do 30 czerwca odpady powstałe w naszych domach segregowaliśmy: SUCHE / MOKRE / SZKŁO a od 1 lipca segregujemy: PAPIER / METALE I TWORZYWA SZTUCZNE / SZKŁO / BIO / POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU.

Jak segregować w okresie przejściowym, pomiędzy ostatnim odbiorem w czerwcu, zmianą nazw pojemników, dostarczeniem nowych worków, a pierwszym odbiorem w lipcu obrazuje poniższa tabela:

nazwa pojemnika/worka*
w poprzednim systemie segregacji
nazwa pojemnika/worka*
w nowym systemie segregacji
w okresie od ostatniego odbioru
do 30 czerwca
wrzucamy odpady:
w okresie od 1 lipca
do pierwszego odbioru w lipcu wrzucamy odpady:
nadmiar odpadów wystawiamy w dniu odbioru
wg nowego harmonogramu:
SUCHE METALE I TWORZYWA SZTUCZNE

SUCHE

METALE I TWORZYWA 
SZTUCZNE
w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
- PAPIER PAPIER PAPIER w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  PAPIER, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
MOKRE POZOSTAŁOŚCI
PO SEGREGOWANIU
MOKRE POZOSTAŁOŚCI
PO SEGREGOWANIU
w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
- BIO BIO BIO w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  BIO, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
SZKŁO SZKŁO (bez zmian) SZKŁO SZKŁO w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  SZKŁO, nadmiar ponad pojemnik / otrzymany dedykowany worek* - we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce)
ZIELONE ZIELONE (bez zmian) ZIELONE ZIELONE w terminie wyznaczonym na odbiór frakcji:  ZIELONE, limitowany odbiór 1 worka na miesiąc (tylko otrzymany wraz z nowym harmonogramem dedykowany worek oznaczony indywidualnym kodem QR)

* w zależności od rodzaju nieruchomości system pojemnikowy lub workowy - więcej zobacz tu

UWAGA! Jeżeli nie wystawili Państwo do odbioru odpadów SUCHYCH lub MOKRYCH w ostatnim terminie czerwca (np. z powodu urlopu) i pojemnik nie został oklejony nową nazwą frakcji, proszę od 1 lipca uzupełniać zawartość tych pojemników segregując już wg nowych zasad (tj. do pojemnika na MOKRE wrzucać POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU, a do pojemnika na SUCHE wrzucać METALE I TWORZYWA SZTUCZNE. Resztki kuchenne proszę wrzucać do pojemnika na BIO, a odpady papieru i kartonu do osobnego worka na PAPIER. Tak zebrane odpady proszę wystawić do odbioru zgodnie z nowym harmonogramem. Nadmiar niemieszczący się w posiadanych pojemnikach/workach* należy wystawić we własnych workach, przeźroczystych lub opisanych co do frakcji (np. na przyklejonej  kartce).

UWAGA! Pojemniki o poj. 120 l na BIO podstawiane były najpóźniej przy ostatnim odbiorze odpadów MOKRYCH w czerwcu. Jeżeli nie otrzymali jeszcze Państwo pojemnika na BIO (ponieważ np. nie wystawili Państwo wtedy odpadów MOKRYCH do odbioru), proszę zgłosić to na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.