W pierwszym tygodniu Nowego Roku Poczta Polska dostarczała Harmonogramy Odbioru Odpadów na rok 2016 wraz z kompletem 7 worków biodegradowalnych na odpady ZIELONE.

Jeżeli nie otrzymali Państwo do tej pory harmonogramu lub otrzymany harmonogram zawiera jakieś błędy, proszę niezwłocznie zgłosić ten fakt do Biura ds. Gospodarki Odpadami pisemnie lub e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na odwrocie Harmonogramu znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasad selektywnej zbiórki odpadów na nieruchomości, informacje dotyczące sposobu zgłaszania reklamacji, a także inne ważne informacje, jak nowe terminy płatności opłaty za gospodarowanie odpadami, adres i godziny otwarcia PSZOK oraz zasady odbioru odpadów wielkogabarytowych i ZIELONYCH.

 Podobnie jak w roku ubiegłym, w 2016 roku w terminach odbioru odpadów MOKRYCH będzie można oddać 1 worek z odpadami ZIELONYMI miesięcznie w okresie od kwietnia do paździenika. Oznacza to, że w każdym z ww. miesięcy można w ramach ponoszonej opłaty oddać  tylko 1 worek z trawą, liśćmi, czy gałęziami z przydomowego ogrodu. Niewykorzystanego w danym miesiącu worka nie można oddać razem z workiem przypadającym na kolejny miesiąc.

Większą ilość odpadów zielonych należy kompostować w przydomowym kompostowniku lub można zawieźć do PSZOK, gdzie będą one przez cały rok bez limitów ilościowych bezpłatnie przyjmowane od mieszkańców Bielska-Białej.


Harmonogram w wersji elektronicznej dostępny jest tutaj