2 września zapraszamy do Galerii SFERA na Kiermasz Charytatywny Zabawek. Tym razem całkowity dochód z kiermaszu trafi do organizacji PRZYSTAŃ OCALENIE.

Akcja to kolejny pomysł wpisujący się w program edukacyjny „Rzecz dla zwierząt” https://rzeczydlazwierzat.pl/ , w którym zachęca się do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej.  Coraz bardziej popularne jest podejście do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób.  W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

Kiermasz 2023

Coś, co dla nas jest jedynie drobnym gestem, dla zwierząt żyjących w przytuliskach może mieć ogromne znaczenie. Tak jest w przypadku „Przystani Ocalenie”, która pomimo szeregu napotkanych problemów związanych z próbami utrzymania przytuliska, dalej wspiera potrzebujące zwierzęta, a także edukuje w zakresie ich ochrony. Pomimo zapału do działania i szeroko zakrojonej pomocy wolontariuszy, nadal jest bardzo dużo do zrobienia – a lista ta cały czas się wydłuża. Właśnie dlatego, zachęcamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej do wzięcia udziału w akcji i przy okazji pomocy naszej planecie, dając zabawkom drugie życie – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca wydarzenia.

Dochód z akcji „Zabawki ratują zwierzaki” zostanie przeznaczony na realizację działań Stowarzyszenia Komitet Pomocy dla Zwierząt prowadzącego przytulisko pod nazwą „Przystań Ocalenie”. Priorytetem organizacji jest udzielenie wsparcia zmęczonym, schorowanym oraz wyeksploatowanym do granic możliwości zwierzętom. Wśród podopiecznych przytuliska znajduje się ponad setka koni, krów, świń, kóz, owiec, kur, osłów i wiele innych.

Wcześniejsze edycje akcji charytatywnej „Zabawki ratują zwierzaki” pozwoliły zgromadzić środki finansowe na działalność organizacji zajmujących się leczeniem i rehabilitacją bezdomnych zwierząt, m.in. Fundacji Mysikrólik, Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna, Grupy DOMDLAPSA,  Schroniska dla bezdomnych zwierzą w Bielsku-Białej, OTOZ Animals Inspektorat w Bielsku-Białej oraz Fundacji Psia Ekipa – Razem dla zwierząt.

Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Rekopol, Miasto Bielsko-Biała, Grupa Kęty, Aluprof oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.