Serdecznie zapraszamy wszystkich bielszczan do wspólnego świętowania Dnia Ziemi, które odbędzie się 22 kwietnia 2023 r.

Obchody będą podzielone na dwie części – pierwsza to poranne sprzątanie wybranego przez Radę Osiedla terenu, druga to piknik ekologiczny w Parku Słowackiego, podczas którego odbywać się będą warsztaty ekologiczne, a także koncert dla najmłodszych.

Każda Rada Osiedla, która zgłosi chęć uczestnictwa w wydarzeniu zostanie wyposażona w worki na odpady i jednorazowe rękawiczki. Odbiór zebranych odpadów z uzgodnionych wcześniej miejsc zapewni PreZero Bielsko-Biała S.A., a ich zagospodarowanie Zakład Gospodarki Odpadami S.A. Mieszkańcy chętni do wzięcia udziału w akcji powinni zgłosić się do Przewodniczącego Rady Osiedla, na którym mieszka.

Jednocześnie 3 Rady Osiedli, których mieszkańcy najliczniej wezmą udział w akcji sprzątania Bielska-Białej (proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na terenie danego Osiedla) otrzymają bon o wartości odpowiednio: 5 000,00 zł, 3 000,00 zł i 1 500,00 zł do wykorzystania w bielskich placówkach kulturalnych.  Ogłoszenie wyniku konkursu odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. w Parku Słowackiego.

 

Piknik edukacyjny1